Pro žáky

Dělat řemeslo se ti vyplatí

Uvažuješ, co dál? Chceš dělat něco, co ti zajistí svobodu, peníze a nezávislost? Zkus řemeslo. Proč? Je to jednoduché. Budeš dělat, co tě baví. Můžeš pracovat už při škole a slušně si tak přivydělat na svoje koníčky. Navíc budeš svým pánem a pánem svého času. A to je super, ne?

Dobrý výdělek, jistá práce

Řemeslníků je málo a je o ně v dnešní době velký zájem. To znamená, že budeš mít hned po škole zajištěnou práci a velmi slušný výdělek. Taky můžeš zůstat na volné noze a pracovat sám na sebe. To má řadu dalších výhod. Například žádný šéf, který ti diktuje, co máš dělat, buduješ si svoje jméno nebo rovnou vlastní firmu, a taky můžeš cestovat a bavit se přesně tak, jak se ti zlíbí.

Svoboda, svoboda, svoboda

Svůj osud máš ve svých rukách, tak žij svůj sen. Vyber si správný učňovský obor. Orientovat se můžeš jednak podle toho, co tě baví, jednak podle firem nabízejících praxi. Řemeslo je cool. Vsaď na něj svou budoucnost a žij svůj život podle vlastních představ.

V Česku na trhu práce chybí hlavně řemeslníci. A firmy jim nabízejí pohádkové platy.

Podle odhadů Hospodářské komory chybí na trhu práce až 300 tisíc řemeslníků. “Firmy se o kvalitní řemeslníky přetahují a nabízejí jim mzdy i přes 50 tisíc korun měsíčně. Zkušení odborníci tak snadno dosáhnou na plat srovnatelný s odměnou vrcholového manažera,“ říká viceprezident Hospodářské komory Roman Pommer.

FAQ
Díky placené praxi jsem byl na fesťáku v Londýně!
Jakub, student, 17 let
Práce se dřevem mě vždycky bavila. Dneska mám svou vlastní značku na výrobu nábytku, zaměstnávám dvacet lidí a moje povolání je mým koníčkem.
Jiří, výrobce nábytku z masivu, 29 let
Zakázky mám na několik měsíců dopředu, takže si můžu vybírat a dělat to, co mě baví.
Petr, instalatér, 24 let

Kde můžu studovat řemesla?