Pro rodiče

Řemesla jsou zlatý důl

Proč dát děti do učení? Řemesla zažívají svůj velký comeback. Už dávno neplatí, že jde o těžkou a špatně placenou práci pro ty méně nadané studenty. V dnešní době je dobrý řemeslník vyvažován zlatem, ať už se jedná o zedníka, truhláře, automechanika nebo řezníka. Dílny jsou v současnosti již moderně zařízené, využívají moderní technologie a pracuje se v čistém prostředí.

Vlastní výdělek je nejlepší kapesné

Studenti učňovských oborů si vydělají už při studiu. Firmy se o ně přetahují, aby je získaly na praxi a většina podniků jim po dokončení školní docházky ráda nabídne dobře placené místo. Zajímavou variantou může být i podnikání na živnostenský list, otevření vlastní dílny či podniku.

Studium řemesel, TA nejlepší budoucnost pro vaše dítě

Proberte to doma se svým potomkem a zvažte všechna pro a proti. Zaměřte se na to, co ho baví. Prostudovat si můžete také poptávku firem a nabídku oborů. Praktické dovednosti jsou dnes velmi vyhledávané a dobře placené. A studovat řemeslo je prostě v kurzu.

FAQ
Dcera se vyučila cukrářkou. Peče vlastní dortíky a má kavárnu, kde jí občas vypomáhám. Všechny sousedky jsou z toho paf!
Dana, Brno, 45 let
Pavel je řezbář. Nikdy bych nevěřil, že se takový koníček může stát tak výdělečným povoláním, když se to vezme za správný konec. Vyrábí plachetnice na zakázku a je v tom velmi dobrý. Dokonce mu chodí poptávky i z Dubaje. Taky jsme díky tomu byli spolu plachtit na Středozemním moři. Bylo to úžasné.
Jaroslav, Plzeň, 48 let
Syn se stal zedníkem. Má vlastní firmu, několik pomocníků a zakázky na rok dopředu, protože je prostě dobrý a je s ním dobrá domluva. Jako první věc po vyučení mi pomohl dokončit vinný sklípek nedaleko našeho domu.
Josef, Velké Bílovice, 53 let

Kde je možné studovat řemesla?